sobota 10. listopadu 2012

Caprica zazimována!

Jelikož 95 % všeho času pobývám v Praze (a nemám zde možnost mašinu dát do garáže), tak jsem ji 18. října zavezl pěkně domů. Protože jsem chtěl mít tuhle mrazivou cestu brzo za sebou, jel jsem po dálnici. Pocitová teplota byla sice mnohem menší, nežli na okreskách, ale aspoň jsem byl za 3 hodiny zpět v rodném kraji. Dálnice je v otřesném stavu. Díry nevadí, ale ten místy vyboulený asfalt je opravdu mňamka. Takhle jsem trefil jednu vybouleninu a kdybych se pořádně nedržel, tak bych se pěkně svezl po asfaltu :)))

Inu nadešel čas na pár měsíců zazimovat stroj a vytáhnout ho zrovna v březnu :) Nádrž natankována Verva 100 (ostatní benzíny jsou hnus), řetěz namazán a celá mašina zakryta plachtou. Parkuje se u bráchy v kotelně, kde je pěkně teploučko, jenom docela prašno (proto ta plachta).
Zazimováno
Na jaře Capricu čeká repase tlumičů, repase přední brzdové pumpičky (od Itálie se zasekává a pak dostávám smyk na předek :)), dále výměna rozvodů, nový zadní levý plast (sehnal jsem z jednoho vraku), a hlavně padací špunty! Až ji zase někde odhodím, tak nechť kapotáž zůstane v celku =)
Taky dostane novou přední gumu (no jo, jezdím intenzivně =)). Celkově tento nutný servis vyjde na 20k+, ale jsou to dlouhodobé investice (tlumiče a rozvody).

Z tuningových úprav přijdou LED blinkry a nový polovodičový přerušovat, protože starý rychlost blikání určuje podle proudového odběru (s LED by blikal asi jako stroboskop na discotece) a lidi stojici zamnou by z toho ještě dostali epilepticky zachvat =)

Dále "univerzální řídicí systém", což je pracovní název pro zařízení, které momentálně vyvíjím. Detaily někdy příště.

Taky možná dostane nové zrcátka (stará jsem docela obouchal). A jelikož originální velikost se dá sehnat pouze jako origo díl (asi 2.5k za kus), tak by dostala druhovýrobu (650 Kč za kus), která má však delší tyčku mezi kapotáží a samotným zrcátkem. Výhodu to má tu, že víc uvidím do zadu (bo mám široká ramena a když jezdím v bundě, tak moc vidět není). Ovšem asi designově to bude vypadat trochu zvláštňě, když z kapoty budou trčet taková tykadla =)


Žádné komentáře:

Okomentovat