neděle 15. září 2013

Nedělní chill out na střelnici

Neděle, v Praze spousta dešťových přeháněk, spousta turistů... a Hanča z Brna se stavila "say hi". Při její minulé návštěvě jsme dali mototrip na Ještěd, který se jí velmi líbil, a tak jsem dnes vymyslel další netradiční zážitek - krytá střelnice na Florenci!
Ihned po příchodu na střelnici byl správce potěšen, že k nim závítala ženská duše. Vybrali jsme si tedy sportovní CZ 75 SP-01 Shadow, nějaká sluchátka a terče ve tvaru postavy. Vzali jsme si věci, a šli na střelecké stanoviště...
Hanča dává headshoty
Dal jsem ji tedy krátké zaškolení, jak taková pistole funguje, jak se dávají náboje do zásobníku a předvedl první výstřel, který komentovala slovy "Au, to je hlasité!".
Bohužel na střelnici mají k zapůjčení poněkud nekvalitní sluchátka, takže moc netlumila, ale po pár výstřelech si na ten hluk naše uši zvykly a bylo to OK.
První zásobník neměl moc tref do terče, ale to je naprosto běžné pro první střílení (než si člověk zvykne na kopání, šok z rány a taky způsob, jak pevně zbraň držet). Na dalších třech zásobnících jsme vyladili správný postoj a držení zbraně, a sranda mohla začít.

Hanča, zapůjčený Shadow a můj Tokarev TT33
Prásk, prásk... no prostě už samé headshoty dávala. Stříleli jsme na deset metrů, což je na začátek plně dostačující. Shadow se hlavně pěkně drží a je s ní radost střílet.
A hlava je fuč
Zanedlouho přišla skupina 3 lidí + instruktor a začali střílet vedle nás. Po chvíli střílení bylo jenom slyšet prohlášení instruktora na jeho skupinku (zřejmě nějakých businessmanů) "The lady here is shooting better than you, and she shoots first time and with much bigger caliber!", což velmi potěšilo :)
Přikázal jsem svetr na střílení, aby ji horké nábojnice nepadaly do výstřihu
Nakonec si vyzkoušela ještě jeden náboj z Tokarevu, který kope trochu víc (výkonnější náboj).
Poté jsme ještě zašli do Dejvické čajovny na shishu, sahlep a nějaký ten čaj. Prostě chill out  večer.
Zpátky cestou na metro jsem ji ještě zvěčnil u soch Spejbla a Hurvínka (u divadla).
S+H+H
Škoda jen, že můj mobil nefotí pěkněji, tak jsou fotky takové, jaké jsou...

Žádné komentáře:

Okomentovat